/

Ürün Detayı

İndirim!

Kargaşa/ Sevmeyi Bilmek

17.00 11.05

ISBN 9786059330251
Yazar AHMET SEFA
Yayınevi Ozan Yayıncılık
Sayfa Sayısı 192
Boyut 13,5 x 21
Kategori ÖYKÜ
Kategoriler: ,
1 Yazar: Ahmet Sefa,

Açıklama

Araf’ta kalanların öyküleri
Otuz yıl önce yazılmış öykülerden oluşan kitap yeniden yayınlanıyor. Yazıldığı koşullarda güncel gözlemlerden yola çıkılarak kaleme alınan öyküler aradan geçen otuz yıla rağmen hiç eskimemiş. Günümüzde büyük bir dram olarak savaş kaynaklı yaşanan mülteci sorunuyla bağlantılı yönleri itibarı ile de eskimeyecek ve kanaması dinmeyecek bir yarayı ele alıyor Ahmet Sefa öykülerinde.
Cuntanın estirdiği zulüm ve zorbalık tufanından kurtulmak için çoğu zorunlu olarak Avrupa ülkelerinin yollarını tutan Türkiyeli politik mültecilerin yaşadıkları Ahmet Sefa’nın kaleminden bize yansıtılıyor. İnce detaylarla, bağımsız gibi gözüken ufak parçaların ustaca birleştirilmesiyle ve akıcı diliyle adeta bizi de Avrupa koşullarına çekiyor. Politik mültecilerin yaşadıkları kırılma ve dramın inkârcı olmadan da anlatılabileceğini gösteriyor.
Çözülmenin yalnızca işkence ve sorgu karşısında olmadığını, sağlam bas- mayan ayakların altındaki zeminin ne denli kaygan olduğunu görüyoruz Av- rupa koşullarında. Beslendiği topraktan kopunca, yeni bir toprakta ve onun koşullarıyla kök salmadan yaşayamayınca sararmaların, solmaların hatta kö- künü inkâr edenlerin varlığına tanık oluyoruz.
Ahmet Sefa’nın öyküleri esasında Araf’ta kalanların öyküleridir.
Semih Hiçyılmaz

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.