/

Ürün Detayı

İndirim!

İstiklal Yolu

15.00 9.75

Yıldız, genel Kurtuluş Savaşı içinde Kastamonu özelinde yazdığı bu destan, Çanakkale Savaşı’nda ve de Kurtuluş Savaşı’nda da nüfusuna oranla en fazla şehit veren bir ilin kahramanlık haritasıdır aynı zamanda. Ayrıca bu çalışmanın diğer bir önemli yanı, Kurtuluş Savaşı tarihinin eksiksiz yazılmasına yaptığı katkıdır.
H.Hüseyin Yalvaç

Ve… Sinop limanına yaklaşan iki Amerikan savaş gemisinin işgal ettiği Sinop’ta işgale boyun eğmeyen “Mutasarrıf Mazhar Tevfik Bey, Binbaşı Şevket Bey”; ve Özgürlük Türküsü, Anadolum, Emektir Sevda, Türkiyem-Anadolum, Yeniden Kavga… Kastamonu yöresinden Kurtuluş Savaşı’nın geneline uzanan bir rüzgârın şiirleri.

Bu rüzgârın şiirini yazmış Bahrem Yıldız İSTİKLAL YOLU adlı kitabında.
Öner Yağcı

Dizeleri coşkun akan bir dereyi çağrıştırıyor ve özellikle Kurtuluş Savaşı’nda Kastamonu yöresinde adı unutulmuş nice kahramanlarımızın yeniden anımsanmasına olanak sağlıyor. Hamamcı Kadı Salih Reis, Mutasarrıf Mazhar Tevfik Bey, Tosyalı Latife Hanım, Softanın Ahmet, Ahmet Çavuş, Şerife Bacı ve Hatice Hanım ve daha niceleri şairin kahramanları arasındadır. Ve böylesi kahramanların özverileriyle kazanılmış destansı bir Kurtuluş Savaşı.
Sönmez Targan

Bahrem Nasrettin Hoca misali hala aynı yerde… Yani olması gereken yerde. Ulustan, Emekten yana, emperyalizme, küreselleşmenin dayattığı köleleşmeye karşı. Kurtuluş savaşı şehitlerinin, gazilerinin, mazlum milletinin manevi mirasçısı olarak yapılması gerekeni yapıyor, söylenmesi gerekeni söylüyor.
Av. Hüseyin Özbek

Kategoriler: ,
Yayın Evi OZAN YAYINCILIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“İstiklal Yolu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.