/

Ürün Detayı

İndirim!

Londra’da Çok Kültürlülük / Yaşamdan Portreler

14.00 9.10

ISBN 978-605-4723-91-1
Yazar Semra Eren – Nijhar
Yayınevi Ozan Yayıncılık
Sayfa Sayısı 128
Boyut 13,5 x 19,5
Kategori ARAŞTIRMA
Kategori:

Açıklama

Ben, kültürler birleşince zenginleşir düşüncesi taşıyan ve bu düşünceye inanan bir insanım. Politik çizgim hep bu yönde olmuştur. Ben burada Avrupa kültürüyle de yoğruldum. Bir çeşit karma kültür, nitekim ömrümün büyük bir kısmını burada geçirdim.
Lord Tarsem King
Duygusal ve politik olarak bir Arap, profesyonel olarak bir İngiliz, felsefî olarak da bir Fransız’ım. Farklı kültürlerin birleşiminde ortaya çıkan bir kültürüm var. Kimliğim bunların hepsi olduğumu ve aynı zamanda hiçbiri olmadığımı içerir.
Dr. Robert Mabro
Politikaya pratikten çok ideolojik olarak bağlıydım. Fakat bu ülkeye geldikten sonra ırkçılığın politikanın içinde ne kadar yer edindiğini görüp, insanların isminden, renginden, dininden ve ideolojisinden dolayı dışlandığına tanık oldum. Bu beni daha da politize etti.
A. Sivanandan
Kendimi aynı zamanda yarı İngiliz gibi de hissediyorum. Yani iki kültürün bütünü gibi. Kimliği sorun yapmamamız gerekiyor. Öncelikle hepimiz bireyiz. Kendimizi mutlu hissettiğimiz yere kimliklerimiz de aittir. Kimlik içimizde hissettiğimiz rahatlıktır.
Barones Shreela Flather
Bu ülkenin de bir parçası olduk sayılırız. Ne kadar önyargılara tanık oluyorsak da, artık Londralıyım. Londra’yı seviyorum.
Dr. Krzysztof Cwizewicz

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.