/

Ürün Detayı

İndirim!

İsrail’in GAP Senaryosu

17.00 11.05

ISBN 978-975-7891-78-9
Yazar Hasan Taşkın
Yayınevi Ozan Yayıncılık
Sayfa Sayısı 192
Boyut 13,5 x 19,5
Kategori ARAŞTIRMA
Kategori:
1 Yazar: Hasan Taşkın,

Açıklama

İstihbarat Raporlarında İsrail’in GAP Senaryosu
Güneydoğu Topraklarında Neler Oluyor?
Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan’a, Fırat Irmağı’ndan Akdeniz’e kadar uzanacak.
Hiç kimse size karşı koyamayacak. Tanrınız RAB, size verdiği söz uyarınca, ayak basacağınız her yerde dehşetinizi, korkunuzu saçacaktır.
Yukarıdaki, Tevrat’ın Tesriye bölümünden yapılan alıntı, İsrail devletinin dinsel-ideolojik sınırlarının, fanatik Yahudilerin zihinlerindeki güncel yansımasından başka bir şey değildir.
Binlerce yıllık sürgün hayatından sonra, Tevrat’ta sınırları çizilen “Vaadedilmiş Topraklar”a dönerek tarihsel amaçlarına ulaşan Yahudiler, kutsal kitapta kendilerine Tanrı tarafından sunulduğuna inandıkları sınırlar için, tüm dünyaya meydan okuyarak faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Bu faaliyetler kapsamında, GAP bölgesinde yaptıkları hararetli çalışmaların Türk istihbarat raporlarına girmesiyle birlikte, bölgede yeni bir süreç oluşmuş ve Güneydoğu topraklarında; istihbarat kaynakları, Yahudi lobiciler, uluslararası şirketler ve Yahudi asıllı Türk vatandaşlarının da içinde bulunduğu kıran kırana bir mücadele başlamıştır.
Kitapta; İsrail devleti ve istihbarat kaynaklarının bölgede yaptıkları çalışmaların tüm boyutları, Türk istihbarat kaynaklarının hazırladıkları raporlarla ortaya konmaktadır.

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.