/

Ürün Detayı

İndirim!

Sırça Köşkün Kırık Camları

13.00 8.45

ISBN 978-975-7891-48-2
Yazar Dr. Sadık Özen
Yayınevi Ozan Yayıncılık
Sayfa Sayısı 208
Boyut 13,5 x 19,5
Kategori GÜNCEL
Kategori:
1 Yazar: Sadık Özen,

Açıklama

“…Kırk beş yıla yaklaşan hekimlik yaşamım var. Meslek açısından bakınca oldukça uzun sayılabilecek bir süre. Yaşam açısından bakıldığındaysa, değerler farklı bir nitelik kazanıyor.”
“…Benim için değeri büyük olan hekimlik yaşamımda, övünç duyabileceğim şeyler kadar, üzüntü yaratan durumlarda karşılaştığım da oldu.”
“…Yazdıklarım, sağlık kesiminde hergün biraz daha yoğunlaşan olumsuzlukların, gerek halkta, gerekse hekimlerde yarattığı; deformasyon, yolsuzluk ve yozlaşmalara karşı bir başkaldırı niteliğindedir.”
“…Her çeşit yozlaşmanın suçu, toplumun diğer kesimleri tarafından, tek taraflı olarak hekimlerin sırtına yüklenmek isteniyor. Oysa ki bunun başka sorumluları da var.”
“…Eleştirilerimi, tıbbi etki kuralları içinde kalarak ve yasal sorumluluklarımı bilerek yapacağım.”
“…Çalışma konusu, İnsan yaşamı olan hekimlik mesleğinin, diğer bütün meslek dallarından farklı özellikleri var. Hangi nedenle olursa olsun, hekimler, mesleki sorumluluk duygularından uzaklaşamazlar.”
“…Yazdıklarımı okuyunca, gördüm ki, kitabımda olumsuz bir çok şey yer almış. Bunların çoğu da, insanların içini karatacak ve onları karamsarlığa sürükleyebilecek nitelikte.”

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.