/

Ürün Detayı

İndirim!

HASTALAR VE HEKİMLER

20.00 13.00

Şu anda halkımız yeterli sağlık hizmeti alabiliyor mu? Ülkemizde tıp mesleği hangi düzeyde seyrediyor? Çağımızın tıp alanındaki gelişmelerine ne kadar ulaşabilmişiz ve ne kadar ayak uydurabiliyoruz? Hastalar bu gelişmelerden ne ölçüde yararlanabiliyor.

Türkiye’de tıp mesleği; Bulgaristan, Küba, bazı Afrika ülkeleri ve Azerbaycan’dan daha mı geri? Devletle hekimler neden sürekli kavga halindeler? Hastalarla iletişim ve hastalıklarla mücadelenin özlük haklarıyla bir ilişkisi var mı?

Hekimlerimiz ve çalışma arkadaşları, ebe, hemşire, sağlık memuru ve diğer sağlık çalışanları ile bu mesleklerden emekli olanlar huzurlu ve rahat bir yaşam sürdürebiliyorlar mı? Özlük haklarının sağlanmasında eşit ve adil bir uygulama var mı?

Hekimlerin tek yasal temsilcisi olan Tabip Odaları ile neden uzlaşma sağlanamıyor ve fikir birliğine varılamıyor? Hastalar, hastayakınları ve hastaneler bu tartışmalardan ne kadar etkileniyor? Neden Tabip Odalarına yıllarca öncesinden verilmiş hak ve yetkiler birer birer ellerinden alınmaya ve odalar devre dışında bırakılmaya çalışılıyor?
Kim haklı, kim haksız?

Stokta yok

Kategori:
Yayın Evi OZAN YAYINCILIK
1 Yazar: Sadık Özen,

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“HASTALAR VE HEKİMLER” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetiniz Ürün çıkartıldı. Geri Al
  • Sepetiniz Boş.